Květen 2010

Pozastaven

14. května 2010 v 12:37 | maja |  About me
Ahojik muj blog je prave pozastaven a proto se omlouvam všem  mim sb že je ted asi nebudu obíhat, ale vsoutěžích kterých jsem přihlášena budu soutěžit dál....díky za pochopení.

téma týdne nova

11. května 2010 v 8:27 | maja
Ahojky tak je tu další téma týdne..Nova
Nova je pro mě takový kanál pro mladý.....dobrý filmy a tak, rodiče se většinou dívaj radši  na jedničku kde jsou lepší zprávy a přesnější předpoved počasí
Když jsme neměli předplacený balíček byl to můj oblíbený kanál ale dnes už znám lepší a modernější ale i přes své stáří patří k těm nej

Poznávačka

11. května 2010 v 8:23 | maja |  About me
1) jméno
2)blog
3)co na diplom
4) kdo je na obrazku 1 a 2

1)
2)

Actual.....next week

7. května 2010 v 16:27 | maja |  About me
Blog
Big blog  competiontady
naký mini rycchlovky

alva
škola
test ajina
test spanelstina
test chemie

Fakt super tejden

Ceny pro Bublushku

6. května 2010 v 15:55 | maja |  Odměna pro vás
Odměna za Sonej fotku zvířete
diplom

Ceny SoNej fotku zvířete

4. května 2010 v 16:58 | maja |  Odměna pro vás
Tak takhle to dopadlo
Bublushka-králíček33.3% (7)
Kája-hafanek52.4% (11)
Lili-šimpanz14.3% (3)

Ceny

Kája
.kjz
gfrkiu
ostatní přibydo za chvíly

My new SB

4. května 2010 v 16:44 | maja |  SB informace
Ahojky tady je diplomek pro moje nové sb
blogg

Byt roku 2050

4. května 2010 v 8:40 | maja |  Móda
Byt roku 2050: Podívejte se!
Kuchyň je propojená s dalšími místnostmi
Kuchyň je propojená s dalšími místnostmi
foto: DuPont/Corian
Takhle bychom mohly bydlet za pár letVaří se u tohoto trojlístku, v jedné části je varná deska, ve druhé dřezVarnou desku od Karima Rashida si lze už běžně koupitDostatek úložného prostoru budeme potřebovat vždyckyPostel má stejnou barvu jako podlaha, proto vypadá, jako by se vznášelaSvětlo a teplo z krbu si můžeme dopřát i v ložniciSprchový kout dostal podobu válceZrcadlo nad umyvadlem zdobí obraz, který zmizí, když se do něj podívámeVe stejném stylu budeme mít zařízenou i zahradu nebo terasuTráva je pravá, se zaléváním není problém, protože voda se zachycuje přímo v lavičce
Plánujete novou koupelnu či kuchyň a kupujete si to nej zařízení, aby vám vydrželo dvacet, třicet let? Tak to nedělejte. Bydlení totiž bude úplně jiné. Designéři a architekti už mají jasnou představu. Příkladem je proslulý Karim Rashid a jeho inteligentní a ekologická koncepce bydlení. To budete koukat!


Karim Rashid patří k designérským hvězdám současnosti, o čemž svědčí i to, že se podle jeho návrhů vyrábí už zhruba tři tisíce výrobků. Naposledy zaujal, možná lze říci i šokoval, se svou koncepcí bydlení budoucnosti, kterou představil v dubnu na Milánském týdnu designu, nejvýznamnější a nejprestižnější přehlídce nábytku a designu na světě.
Na celý byt - od podlah, přes obklady stěn až po nábytek použil vlastně jen jeden materiál - Corian, který spíš budete znát pod označením umělý kámen. Vybral si ho nejen kvůli desítkám barevných odstínů, ve kterých se vyrábí, ale i proto, že se snadno opracovává a tvaruje.
Zajímá vás, jak takové bydlení vypadá? Pojďte na návštěvu, budete jedny z prvních.

Kuchyň ve tvaru trojlístku

Kuchyň je koncipována jako otevřený prostor pro společenské setkávání. Jejím centrem se stává ostrůvek složený ze tří částí ve tvaru okvětních lístků umístěných na subtilním podstavci, který mu dodává elegantní vzhled. Každý z okvětních lístků představuje jedno z kuchyňských pracovišť. V tom mycím je integrovaný dřez, druhý je určený k vaření a dominuje mu varná deska, kterou Karim navrhl pro firmu Gorenje a lze si ji běžně koupit již dnes.
Kromě krásy se zde uplatňují i ekologické prvky. Kuchyňský odpad je možné podle designéra kompostovat pro zahradnické účely ve zvláštním kontejneru, umístěném ve středu ostrůvku.
A protože v plnohodnotné kuchyni nesmí chybět ani úložné prostory, vedle vlnité kuchyňské zdi stojí "linka", která nabízí jak dostatek skříněk, tak další pracovní plochu. Také stoličky, které v kuchyni u ostrůvku stojí, navrhl Karim Rashid, tentokrát pro firmu Slide a také už se prodávají.
Pohovka s měkkým sedátkem a krbem
Pohovka s měkkým sedátkem a krbem
foto: DuPont/Corian

Obývací pokoj pro uklidnění

Obývací pokoj je jako dělaný k relaxaci a odpočinku. Na první podhled každého zaujme obrovská pohovka ve fialové barvě, opět vyrobená z Corianu s podíly recyklovaných materiálů. Pohodlné polstrované sedátko uprostřed pohovky je vyrobeno z antibakteriálního silikonu. Na samém konci pohovky byl zakomponován miniaturní krb od italské firmy Intentions, který vydává současně světlo a teplo. Spaluje bioetanol a je bezúdržbový.
Obývací pokoj přechází plynule do ložnice. Tomuto interiéru dominuje velká postel, která díky svému organickému tvaru a stejnému odstínu jako podlaha vypadá, jako by plula prostorem. Je doplněna matrací, pokrytou lehkým typem fólie z netkané textilie Tyvek, jejíž vzor opět navrhl sám designér.
Motiv vytištěný na matraci je převzatý z oblečení, které visí poblíž postele, a je také z materiálu Tyvek a vyrobila ho italská firma Bonetti.

Koupelna - nejzajímavější část bytu?

Koupelna kromě designu zaujme několika dalšími zajímavými objekty. Tak třeba přepážka, která odděluje koupelnu od ložnice, zahrnuje elegantní sestavu toalety a umyvadla. Jejímu nepravidelnému tvaru dominuje multifunkční zrcadlo, které má v sobě zabudováno proměnlivé třísložkové osvětlení a navíc dokáže divy: je-li zrcadlo "v klidu", zdobí ho krásný obraz, ten však okamžitě zmizí, jakmile se do něj podíváte! Tedy vlastně jak u koho, někdo tam vidí krásný obraz stále.
Díky skvělé tvarovatelnosti použitého materiálu jsou do stěny koupelny zabudována osvětlovací tělesa, která zároveň slouží jako šikovné háčky na šaty. Fascinujícím prvkem v koupelně je i sprcha - válcovitý útvar z průsvitného materiálu Corianu.

Zahrada se zalévá sama

Designér Karim Rashid ovšem nezapomněl ani na zahradu. Na té zaujme především lavička, vyrobená částečně z materiálů biologického původu a recyklovaných materiálů. V Karimově pojetí může tato lavice obsahovat i systém pro sběr dešťové vody na automatické zalévání zeleného travního pásu, zakomponovaného do jejích zvlněných křivek.
Součástí bydlení budoucnosti jsou i speciální panely, které obsahují inteligentní tepelně akumulační materiál. Ten absorbuje teplo, dopadající zvenku na konstrukci budovy, a při poklesu teploty je postupně propouští dovnitř, čímž snižuje celkovou energetickou náročnost budovy.
Tak už se těšíte na váš nový byt, který si budete kupovat za třicet či čtyřicet let?
Tereza Ježková

Tereza Ježková

Zabývá se bydlením, designem, stavebnictvím a architekturou už více než deset let. Snaží se přinášet ve svých článcích to nejzajímavější, co se právě ve světě bydlení děje. Miluje psy a kočky!

3
4
5


Actual

4. května 2010 v 8:20 | maja |  About me
SB:
Sobísek už neni moje SB
Mám jedno nový sb

Soutěže
Kdo to je? dnes odpolende budou ceny
Big Blog Competion: info a přihláškytady
SoNej fotku: ceny a vyhodmocení dnes odpoledne
knir

Moře aneb téma týdne

2. května 2010 v 18:23 | maja
Moře:
každý určitě byl jednou u moře a jestli nebyl  tak jednou to určitě zkusí .... moře moře moře může být uklidnující .... skvělá zábava .....plvání a co když se to otočí vodní víry ...tcunami a další
Moře je prostě krásné a záludné
Jeho podmořský svět překypuje barvami.....prostě je krása na něj pohledet

Moje bývalé SB Sobísek

2. května 2010 v 18:18 | maja |  SB informace
proč si mě smazalo: tak to je otázka inu včera večer(cca 21:00) mi napsalo že je zápis sb u ni na blogu (já šla spát brzo takže jsem o to nevěděla) a dneska dopoledne mi napsalo ať si ho smažu že jsem se nezapsala(byla jsem na mezinárodní psí výstavě vystavot Amynku) chápete to důvod podle mě: zřejmě má moc SB Sobísek- zítra si ho smažu takže jestli chcete juknete se na jeji blog Sobísek- ona tu taky nebyla a často neobíhala( já ji nevymazala) Sobísek- napsala článek o tom jak máme psát správný komenty že jinak nebudem její sB a sama je psala Co si o tom myslíte vy??