Říjen 2010

My new SB

26. října 2010 v 17:03 | maja |  SB informace
Ahojik mám nové SB
tady je diplomek pro BeeJanku blogtady
obrazek
Ps diplomky za soutěž dnes jeste dodam

Zajímavosti Víte, že .....

22. října 2010 v 13:18 | Amy M |  Zajímavé stránky
Víte že.....
Nejoblíbenější zmrzlina na světě je vanilková.
Na slízání lízátka je zapotřebí průměrně 142,18 líznutí.
Jojo bylo poprvé použito jako zbraň ve filipínské džungli.
List papíru můžeme přeložit maximálně 9krát.
Rolka toaletního papíru má průměrně 333 útržků.
Když se pozorně podíváte na obraz Mony Lisy, uvidíte v pozadí skrytý most.
Ideální nakládaná okurka musí mít více než jednu bradavičku na čtvereční centimetr.
Až do svých devátých narozenin neuměl Einstein plynule mluvit. Rodiče si mysleli, že je mentálně retardovaný.
Zpěvák Elvis Presley byl po své smrti údajně už 250 000krát spatřen.
McDonald prodal dvanáctkrát více hamburgerů, než je lidí na světě a na jednom Big Macovi je v průměru 178 sezamových semínek.
Winston Churchill se narodil na dámském záchodě.
Matka Adolfa Hitlera vážně uvažovala o potratu, ale její doktor jí to rozmluvil.
První kabinka na záchodě je nejčistější a nejméně používaná

Soutěž říjen

20. října 2010 v 15:06 | Amy M |  Soutěže
Ahojky je podzim což neni zrovna moje oblibena cast roku ale nak to zvladnout musim!!


Soutez
Jmeno:
Cena diplomek
Co na diplomek:
Ahoj
Soutěž 1
1(Napište co nejvice psich plemen od R


Soutěž 2
nej komentář k teto fotce

Pražský Krysařík ve skratce

19. října 2010 v 8:12 | Amy M |  Pražský krysařík
Charakteristika plemene:
Malý trpasličí psík, velmi životaschopný, čilý, temperamentní. Je krátkosrstý, zbarvení srsti nejčastěji černé s pálením. Jeho maximální výška je o 2 cm nižší než minimální výška trpasličího (malého) hladkosrstého pinče. Jeho hbitost je obdivuhodná. Vyniká výborným čichem, láskou ke svému pánu a značnou ostražitostí. Při běhu je velice rychlý a obratný.
Země původu:
Česká republika.
Použití:
Ve svém použití má dvojí význam. Jednak nese plně znaky své tradice, jež vychází z jeho značně vyvinuté čichové schopnosti, a proto byl vzhledem k jeho malému vzrůstu a rychlému pohybu používán při zneškodňování krys a potkanů (odtud jeho historický název "krysařík" ). Tato vlastnost je mu dána dlouholetým historickým vývojem. Druhý jeho význam spočívá ve společenské povaze, v níž je poslušný, dobrosrdečný, přítulný k dětem a v lásce ke svému domovu je až konzervativní. Jeho ušlechtilá a inteligentní povaha je vrozená.


Me: dnes už však se použití mění dnes může běhat agility a věnovat se i jiným sportům!!!
falko

Schrnutí

19. října 2010 v 8:04 | Amy M
Ahojky schvalne jsem tu clanek nechala cely tyden a je 4 komenty cióž je fakt malo!!!
Nebojte se svym blogem pokracuju dal jen budu hledat SB
A nyní více článků  a zábavy

(ráda udělám design na váš blog..pište na maja.horova@seznam.cz)
designnn

Sbéčka

11. října 2010 v 13:35 | Amy M |  SB informace
Ahojky my love sb,
seznam sb
Bubluska- dobré sb ale mělo by více obíhat
Ivča-dobré a šikovné sb

Všichni mé SB jste šikovní ale mám pouze dvě sb což je  hoodne málo.

Hledám další SB
Jméno :
Blog:
Co na diplomek:
Pravidla obíhat min. 2x týdně , účastnit se mích soutěží(jen když bude moc nemusí všech) komentovat mé článkyMy víkend

11. října 2010 v 13:25 | Amy M |  About me
Ahojky mooc se omlouvám všem že jsem tu celý víkend nebyla  a nezásobila něčím novým ale ted jsem zase zpět!!!!
knir

My diary

5. října 2010 v 10:24 | Amy M |  About me
Ahojik,
proč už se zas trápím stejně to ničemu nepomůže. Zas a zas mě pomlouvaj to jsou fakt nejlepší spolužky co můžu mít. Teším se až z tý školy zas vypadnu a dostanu se domů kde na mě čeká Amy s Krysem. A zas a zase škola ale ted se to změnilo našla jsem tu nej kamošku a je to nejlepší rozhodnutí jaký jsem kdy udělala.

Dlouho jsem hledala tu pravou nej osubku a nakonec ji našla a proto nezbívá než jen hledat a hledat.
Amy M
me

Čivava all of them

5. října 2010 v 10:18 | Amy M |  Čivava
zdroj:klik

Reportáž psaná nad překážkou

zástupný text, popisující, co zobrazuje obrázek
"Co to máš zase za antiplemeno?" byla první věta, kterou jsem slyšela, když jsem se na cvičáku objevila na tréninku agility se šestiměsíčním čivavou. Otázka byla, pravda, na místě, několik let jsem se totiž po parkurech agility proháněla s dlouhosrstou kolií, což také není typické plemeno pro tento sport. "Tsé, to je budoucí agiliťák!", odvětila jsem a tím zahájila sportovní etapu Kasíkova života.
Kasík byl totiž od malinka velice aktivní, náplní jeho denní činnosti byl pohyb v jakékoli podobě, který dennodenně vyúsťoval v záchvaty tryskomyšího běhu v kruhu o průměru asi sedm metrů. Příčinou takové radosti býval nějaký pejsek, ptáček, lupínek a nebo prostě nic, jen touha vybít energii. Tréninky agility si proto velice rychle zamiloval, ačkoli to zpočátku mě i instruktory stálo pěkné nervy: tryskomyší amoky se staly součástí snad každého tréninku a tak jsme všichni tiše tolerovali oněch pět minut totální hluchoty a netrpělivě očekávali, až Kasík přestane nekontrolovaně lítat jak černá ruka kolem překážek.
zástupný text, popisující, co zobrazuje obrázek
Postupem času se Kasík naučil překonávat jednotlivé překážky, přičemž ze všeho nejvíce si zamiloval kladinu a pevný tunel. Pak k tomu přidal i jednotlivé skokové překážky s výjimkou kruhu, který zásadně skákal jinudy, než středem zavěšené pneumatiky. Dokonce ani šikmá stěna ve tvaru A pro něj nebyla těžkým oříškem jako houpačka a pochopit smysl proplétání se tyčkami slalomu.
Naše první veřejné vystoupení bylo na halových závodech GrAnt Prix Bohemia Alké 2003 v Letňanech, kde Kasíka při jeho exhibici zdržovala v rychlosti třiceticentimetrová výška překážek a tak je - aniž by sklopil špičičku ouška - prostě podbíhal, přičemž ještě stihl "pást" holuby, poletující ve štítu haly. Po celý zbytek závodů jsme se vzdali předskokanství a věnovali se nacvičování skoku do výšky.
zástupný text, popisující, co zobrazuje obrázek
Na první opravdové velké závody jsme nastoupili v prosinci 2003 ve sportovní hale v Lounech. Kasík svou neutuchající radost z agility dával najevo jak mohl: do běhu si vždy zařadil vlastní prvky rychlého sprintu dokola kolem parkuru, přičemž neopomněl překonat něco navíc, což sice znamenalo diskvalifikaci, nicméně si svým vystoupením absolutně získal tribuny diváků, kteří ho při každém běhu ochotně podporovali potleskem. Rok 2004 jsme proto věnovali tréninkům a v létě a na podzim jsme se zúčastnili čtyř závodů, avšak pouze na jedněch se nám podařilo doběhnout zkoušku SA1, první ze třech potřebných pro postup do vyšší výkonnostní kategorie.
zástupný text, popisující, co zobrazuje obrázek
Rok 2005 pak byl pro nás téměř výhradně rokem sportovním, přičemž jsme spolu ve zkouškách SA1 stáli celkem 7x na stupích vítězů (3x 3.místo, 3x 2.místo a 1x 1.místo!). Úspěšně jsme reprezentovali plemeno čivava na Mezinárodním poháru plemen a naši chovatelskou stanici na prestižním závodě GrAnt Prix Bohemia Alké 2005. Za vrchol sezony 2005 považuji dvoudenní závody v Hradci Králové, kde v celkovém součtu otevřených závodů jumping a agility za oba dva dny v kategorii SA (tedy vyhodnocení všech účastníků velikostní kategorie small bez rozdílu výkonnostního stupně), obsadil Kasíček z více než třiceti startujících neuvěřitelné čtvrté místo! (v kategorii small téměř vždy naleznete plemena jako šeltie, malý knírač, nízkonozí teriéři, pinč, papilon, toy pudl a různí malí kříženci) Jak v Praze, tak v Hradci, si ve své kategorii odnesl ceny za druhé místo v součtu otevřených závodů jumping a agility. Celkem jsme si letos na cenách kromě pohárků odnesli něco kolem 25 kilogramů granulí a pamlsků, což pro čivavku znamená zobání na celý rok.
zástupný text, popisující, co zobrazuje obrázek
Co tedy říci závěrem? Není třeba vyhrát, ale zúčastnit se. Mnohdy Vás potěší diváci, kteří Vám řeknou, že mají doma také pidipejska a po té, co viděli čivavu na parkuru, rozhodli se se svým pejskem také začít agility. Mnoho lidí změnilo na čivavy názor - uštěkaní strašpytlové, bojící se vlastního stínu střídá často věta vždyť ona je čivava vlastně veselý a sportovní pejsek. Schválně, zkuste to; sami brzo zjistíte, že agility je více než zábava - je to životní styl!
Na druhou stranu nutno poznamenat, že agility není pro úplně každou čivavu; předpokladem je sportovní duch a zdraví, především pohybového aparátu a srdíčka.
Bc.Vilemína Kracíková & Ch.Caso Bohemia Alké
foto: Ivan Růžička a Pes Jíra

Skončili jsme druhý

4. října 2010 v 14:58 | maja
Ahojik,
sledovala jsem snad všechny zápas proti korejkam jsem se nervovala a držela jsem českám palce jen to šlo v neděli v 20.00 bylo finál kam se naše česky probojovali. Takže jim přeju krásné druhé místo a dougfám a  by se jim příští MS zase dařilo!!!   Amy M


Česká republika - USA 69:89